середа, 8 лютого 2017 р.

6клас
Тема уроку: «Диво Різдва»(за творами Чарлза Діккенса «Різдвяна пісня у прозі» та М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом»). Елементи фольклору(казки та пісні, традиційні образи, різдвяні символи,елементи казки)».

Мета уроку: узагальнити знання учнів про повість Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня у прозі», повість М. Гоголя «Ніч перед Різдвом»; перевірити, чи уважно, чи вдумливо читають діти; поглибити знання учнів про жанри; показати переплетіння реального та фантастичного планів на прикладах творів; розвивати навички виразного читання, творчу уяву, абстрактне мислення; виховувати відповідальність за свої вчинки, любов до ближнього, милосердя, старанність, інтерес до літератури та мистецтва; створити атмосферу святкового передноворічного настрою, Різдвяних свят.

Операційні цілі (завдання):
Після закінчення уроку учень
знає:
• зміст вивчених  творів;
визначення літературних понять, жанрів;
вміє:
• працювати з цитатним матеріалом, текстом підручника;
• складати характеристику образів літературних персонажів;
оцінювати вчинки головних  героїв;
 може:
 • систематизувати навчальний матеріал, аналізувати прочитане;
 •логічно та виразно висловлювати свою думку, використовуючи навички критичного мислення;
працювати колективно;
• брати відповідальність за свої вчинки;
виховувати любов до ближнього.
 Обладнання: тексти оповідань М. Гоголя «Ніч перед Різдвом», П. Мирного «Морозенко», Ч. Діккенса «Різдвяна пісня у прозі», портрети письменників, мультимедійна дошка.
 Епіграфи:                            «Це радісні дні – дні милосердя,
                                               доброти, всепрощення. Це єдині дні в
                                               усьому календарі, коли люди, наче з
                                               мовчазної згоди, вільно розкривають
                                               одне одному серця і бачать у своїх,-
                                               навіть у тих, які не мають  ні
                                               грошей, ні долі,- таких самих людей,                     
                                               як вони самі».
Ч. Діккенс
Є темні сили на землі,
але тим яскравішим здається світло.
Ч. Діккенс

Я вірю, що Різдво приносить мені добро і
буде приносити добро,
і хай живе Різдво

Ч. Діккенс

Хід уроку
І.Організація учнів до уроку.
Слайд 1
Гра « Доброго ранку!
Кому я бажатиму доброго ранку помахають мені рукою. Так я дізнаюсь чи готові ви до уроку. Доброго ранку, дівчатка! Доброго ранку , хлопчики! Доброго ранку, у кого гарний настрій! Доброго ранку, хто буде гарно працювати на уроці!
Молодці ! А тепер привітайтеся з гостями та побажайте їм доброго ранку.

 Слайд 2                           
Закрийте очі, уявіть зоряне небо, виберіть собі найяскравішу зірку. Уявіть, що зірка- гарна оцінка, яку б ви хотіли отримати, вдала відповідь на уроці. Потяніть руки до неба, щоб доторкнутися до своєї зірки, зніміть її і покладіть перед собою, а тепер відкрийте очі. Подивіться на свою диво- зірку. Нехай вона подарує вам натхнення і зігріє своїм теплом.
   ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів
        
Слайд 3
 «Пароль»
         Швидко пригадайте матеріал попередніх уроків за допомогою ключових слів :

Полтавщина, Різдво, Святвечір,Чуб, нечиста сила,  черевички, герої стають кращими.

Слайд 4
Слова вчителя: Напередодні  новорічних та різдвяних свят ми поговоримо про найкраще зимове свято Різдво. Це свято миру, душевного спокою, відпочинку.
У ці дні кожна людина очікує на диво, бо душа потребує його. Для одних таким дивом буде іграшка, про яку давно мріяв, для інших – очікувана зустріч з друзями, рідними  людьми. Є й такі, для яких дивом буде зустріч із цікавою книгою,  зустріч з улюбленими героями. Саме це і чекає на нас.
Сьогодні у нас незвичайний урок. І назвемо його Диво Різдва.
Отже, запишемо тему уроку  «Диво Різдва. Елементи фольклору в творах».

Слайд 5                 
Мета уроку:  Сьогодні ви узагальните знання  про  різдвяні повісті Ч. Діккенса  та М. Гоголя, поглибити знання  про жанри; зможете побачити переплетіння реального та фантастичного планів на прикладах творів, відчуєте велич великого свята Різдва.

Слайд 6          

 Операційні цілі (завдання):
Протягом  уроку ви будете працювати з текстами, складатимете  характеристику образів літературних персонажів; оцінюватимете вчинки головних  героїв. Наприкінці уроку   зможете систематизувати навчальний матеріал, аналізувати прочитане.

Слайд 7
Перед вами вислови Ч.Діккенса про Різдво, прочитаємо їх  і в кінці уроку повернемося до них і ви скажете, який вислів найбільш вдало відповідає нашому уроку.

Слайд 8
«Фішки- емблеми»
Для ефективної роботи на уроці пропоную розділитися на дві групи: «українців» та «англійців».
Перед вами фішки- емблеми. Самостійно оберіть фішку, яка до вподоби. Займіть собі робочі місця згідно груп, одягніться відповідно.

Слайд 9
«Асоціативний ряд» .
Групі «українців» записати, які асоціації виникають у вас із образом Різдва.
Р – радість, родина
І – іскра, ікона
З – зірка
Д – диво,добро
В – вогонь,веселощі
О – очікування

Групі « англійців» створити  « Кластер» на тему: що приносить людям Різдво?
Подарунки, радість, щастя

Роботу на уроці ми будемо оцінювати за допомогою карти неба. Для того, щоб ваше небо дійсно виглядало різдвяним і зоряним ви протягом уроку за роботу отримуватимете зірочки. Від вас залежить чи красиве буде ваше З-Д небо.

Слайд 10
Ми поринемо у світ літературних героїв різних народів. Їх об’єднує одне – всі події відбуватимуться в різдвяну ніч чи напередодні. І, звісно, без вигадки, фантастики не обійтися.

ІУ. Засвоєння літературознавчого поняття

Словник термінів
Переглянемо допоміжний матеріал. Спільно повторіть поняття. доповніть визначення.
Фольклор – сукупність різних видів і форм словесної творчості, яка побутує в усній формі і створюється колективно.
Фантастика (з грецької «здібність уявляти» )- це різновид художньої літератури ,  у якому зображуються вигадані події та явища або створений автором неіснуючий «чудесний» світ.

В яких жанрах фольклору найчастіше використовується цей прийом? (Елементи фантастики найчастіше використовуються  в казках, легендах, переказах)

Назвіть жанр творів  Ч. Діккенса  «Різдвяна пісня у прозі» та « Ніч перед Різдвом»  М.В.Гоголя.

Повість-  епічний твір, що має  розгорнутий сюжет, широко охоплює події з життя головного героя, має певну кількість другорядних персонажів).

Художня деталь - виразна подробиця в художньому творі, яка містить важливу інформацію і має  самостійне значення.

Твір має поетичну назву «Різдвяна пісня у прозі», бо пісня –ліричний твір. Різдвяна пісня –це колядка в українців. Пісня передає почуття. Різдво- день народження Сина Божого. Це свято, гідне оспівування, тому що воно об’єднує людей. А про такі речі краще співати, ніж говорити. У Скруджа немає жодної мрії, нічого доброго – лише сіра проза. Саме тому, що на Різдво життя героя змінилося, ніби проза стала піснею, як автор назвав повість.
Тому і основа повісті Ч. Діккенса має ліричний характер. Як відомо різдвяні пісні відрізняються особливою святковістю, піднесеністю, бо це перемога добра над злом.

Слайд11

-«Хто співає різдвяну пісню» у творі (усі, крім Скруджа)
- Як Скрудж ставився до Різдва?
-За що він не любив Різдво? Як це його характеризує?
- Хто провідав Скруджа  Різдвяної ночі? ( Привид Марлі, щоб застерегти від Скруджа від помилок, які колись зробив сам, прагнув змусити його зрозуміти всю хибність і потворність його життя)
- Скільки подорожей здійснив Скрудж у Різдвяну ніч?
Що показали духи Скруджу? ( дитинство, як святкують бідні Різдво і при цьому залишаються щасливими, самотність чекає його, за ним ніхто не сумуватиме?)
-З якою метою духи відвідали Скруджа? (Щоб змінився, зрозумівши свої помилки).

Слайд 12
І група ( «українці») – Скласти ланцюжок  помилок Скруджа  

 (Любов до грошей – Жадібність – Скнара – Байдужість до оточуючих – Жорстокість у стосунках – Зрада у коханні,  друзів - Самотність)

ІІ група( «англійців») – Скласти таблицю «Внутрішній світ героя і пейзаж 
Група «англійці»  заповнює табличку внутрішнього стану героя і пейзажу виписуючи цитати із строф.
Строфи
Стан природи
Стан героя
І
«Стояла холодна, похмура погода, та й до того ж іще запав туман…»
«Скрудж з’їв свій похмурий обід у похмурій корчмі»
V
«Ні імли, ні туману! Ясний день…»
«Золоте сонце! Прозоре свіже повітря!»
«Подякуй небу і світлому святу Різдва! – На коліна!»

 -Як ви думаєте, для чого автор наводить образи природи?
(Автор наводить описи природи, щоб  допомагли  розкрити внутрішні почуття героя, його стан).  
Зміни у внутрішньому стані героя допомагає розкрити пейзаж.
Розповідаючи читачам про Скруджа, письменник намагався застерегти людей від хибного шляху, щоб вони не гналися в житті за грошима, а більше дбали про свою душу, про моральні заповіді.
Слайд 13

-Зачитайте цитату про що запитує   Скрудж Духа Майбутнього. Як зрозуміти реакцію Духа на запитання Скруджа?  Яка деталь (рух Духа) свідчить про те, що Дух Майбутнього прислухався до благань Скруджа.





Слайд14

-Як ви вважаєте , чи можна вважати реальним переродження Скруджа із скнари в людину , «яка вміє славити Різдво»?
Чарлз Діккенс застерігає від надмірного захоплення грошима, багатством, нагадує людям про те, «неспокійний, зажерливий блиск» золота має згубний вплив на людську душу. Письменник стверджує, що «не гроші роблять людину щасливою, а людяність».
-А зараз ми уявно відчуємо себе англійцями і подивимось як вони святкують Різдво.

Слайд15
Перегляд відеоролика про Різдво в Англії.

Слайд 16
Пісня « Тиха ніч» ( Святкування Різдва в Україні)
Отже, про Різдво в Англії  ми вже дізналися. Давайте знайдемо спільне та головні відмінності у святкуванні Різдва в Англії та Україні.

Слайд 17

« Кола Вена»
 Картка з додатковим матеріалом
1. Святкують католицьке  Різдво англічани з 24 на 25 грудня.
2. Посту як такого немає. Є так званий Адвент – час очікування свята. Ревні католики протягом місяця перед Різдвом намагаються більше часу присвячувати молитвам і відвідуванню церкви, спілкуванню з родиною. А деякі навіть обмежують себе в їжі – не їдять м'ясо. У Святвечір після вечірньої меси родина збирається за пісним столом, на якому повинно бути,  не менше 12 страв. Одне з частувань  –  зварені пшеничні або ячмінні зерна з медом.
3. Головна різдвяна страва – качка з яблуками й капустою або запечена індичка.
4. Католики на Різдво дарують усім подарунки. За традицією, без подарунка не можна залишити жодного родича чи знайомого.
5. Головний герой Різдва – це, як правило, не новонароджений Спаситель, а Санта Клаус. Саме від Санти діти, розвісивши над каміном красиві шкарпетки, чекають подарунків.
7. Католики на Різдво прикрашають не тільки ялинку, але й будинок традиційними вінками з омели. Швидше за все, ця традиція пов'язана із вшануванням цієї рослини.
8. Напередодні Різдва на центральних вулицях міст споруджують відкриті ясла в натуральну величину, ставлять фігурки Христа, Богородиці та Йосипа, годівниці для тварин та інше начиння, відтворивши таким чином обстановку вертепу.
-А хто знає що таке вертеп?( Різдвяна  вулична вистава про народження Ісуса)
Слайд18
Перегляд відеоролика « Вертеп»
Виступ учениці (Повідомлення про вертеп)
 Святкова процесія йшла з зіркою й вертепом – яскраво розфарбованию скринькою в два яруси. Дія розігрувалася у двох ярусах: верхньому (небесному) і нижньому (земному). У верхньому ярусі показували релігійні сюжети, а в нижньому — смішні сценки з народного побуту. Традиційними персонажами українського вертепу були Богородиця, Христос, чорт (у верхньому ярусі), баба, дяк, голова, козак (у нижньому ярусі). Найбільш позитивним персонажем у вертепі був козак (запорожець), який утілював волелюбні ідеали Запорозької Січі.

Слайд 19
 «Назви страви»
У   чарівний чобіток скласти картки з назвами страв, якими пригощаються на Різдво в Англії. А група українців у торбинку Діда Мороза покладуть картки зі стравами,   які  готують ваші бабусі та матері на український Святвечір.
 Індичка, пудинг, соки, яблука, апельсини, печені каштани, качка з яблуками й капустою, пшеничні або ячмінні зерна з медом.
Кутя, борщ з вушками, вареники з капустою, вареники з маком, гриби, риба смажена, квасоля, вінегрет , узвар, пампушки, тертюхи з підливою часниковою, яблука(печені). 

Слайд20

Інсценізація уривка з оповідання М.Гоголя «Ніч перед Різдвом».
До нас завітали гості. Ви повинні назвати   героїв і назвати автора
(Хата. Оксана сидить перед дзеркалом. Виходить коваль Вакула.)
Оксана. Треба ж було людям вигадати, ніби я гарна... Неправда! Хіба чорним бровам і очам моїм рівних немає у світі? Що ж тут гарного в цьому носі, і в щоках, і в губах? Ніби ж то гарні мої чорні коси? Ох, їх можна злякатися ввечері: вони, як довгі змії, обвили мою голову. Аж тепер бачу, що я зовсім не гарна!.. Ні, гарна я! Ах, яка гарна! Диво! (Тихо входить Вакула).
Вакула. Чудна дівка! І хвастощів у неї мало! Годину стоїть перед дзеркалом і не надивиться та ще й вихваляє себе вголос.
Оксана (озирнувшись, побачила коваля). Навіщо ти прийшов сюди? Хіба так хочеться, щоб вигнала за двері лопатою? Ви всі ловкі під’їжджати до нас. Умить пронюхаєте, коли батьків нема вдома. О! Я знаю вас! Як там моя скриня, готова?
 Коваль  Вакула. Буде готова, моє серденько, після свят буде готова. Колиб ти знала, скільки попрацював я коло неї: дві ночі не виходив  з кузні; зате в жодної попівни не буде такої скрині. Не сердься ж на мене! Дозволь хоч поговорити, хоч подивитися на тебе!
Оксана. Хто ж тобі забороняє? Говори і дивись (Сідає на лавку).
Вакула. Дозволь і мені сісти біля тебе.
Оксана (відштовхує його). Іди геть! Ти пахнеш димом. Гадаю, вже й мене забруднив. (Відходить від нього й знову прибирається перед дзеркалом).
Оксана.  Ось у Одарки нові черевички. Ой, які гарні! І з золотом! Добре,  коли є така людина, котра все тобі купує, а мені ніхто не дістане такі черевички.
Вакула. Не сумуй, моя мила Оксано! Я тобі подарую такі черевички, які мають не всі панянки.
Оксана. Ти? Подивлюсь я, де ти візьмеш такі черевички, котрі змогла б я надіти на свою ногу! Хіба ті, що носить сама цариця.
Оксана. А так!  якщо коваль Вакула принесе ті черевички, які носить цариця, то от вам моє слово, що вийду зараз-таки за нього заміж.

Бесіда за змістом твору
-                     Герої якого твору завітали до нас? Назвіть автора.
-                     Де і коли відбувається дія твору? ( село Диканька )

Слайд21
Я хочу дізнатися чи знаєте ви текст. Розташуйте  пункти плану в правильному порядку.
1.Різдво на українському хуторі.
2.Забави Солохи.
3.Вимоги Оксани до Вакули.
4. Неймовірна подорож до Петербурга.
5. Запорожці допомагають Вакулі.
6. Вакула просить у цариці черевички.
7. Повернення коваля.
8. Оксана і Вакула разом.

Слайд22
Назвіть казкових і реальних героїв повісті.
( Поряд із реальними  в повісті присутні й фантастичні. Наприклад Солоха має двоїсту природу , перевтілення у відьму.)

У   яких епізодах описуються фантастичні події (чорт краде місяць, чорт і відьма літають на мітлі у небі, Вакула дістався до Петербурга верхи на чортові)


Слайд23

Зі списку слів виберіть ті, які відповідають образу Вакули та чорта («українці»),
Оксани і Солохи («англічани»).
Сміливість,хитрість,розум,підступність,богобоязливий,слабкість,вірність,
скромність, мстивість)
Висновки: Вакула і чорт виявляють абсолютно протилежні риси характеру.
Оксана й Солоха теж не дуже схожі між собою, хоча обидві мають  успіх у протилежної статі й обидві легковажні.
-Чому чорт не любив Вакулу? ( Був богобоязливим, малював образи святих)
-Зачитайте образ  чорта. Які подробиці наближають ці образи до казкових ?


Слайд 24

Ви зверну увагу як майстерно М.В. Гоголь відтворив традиції українського народу, українського вертепу?

Герой, наділений чарівною силою, має й чарівне походження. Крім того, позитивний герой у фольклорі мусить пройти духовне випробування, подолати нечисту силу й вийти до нового життя.

Слайд 25
Перегляд фрагменту  фільму «Ніч перед Різдвом»  («Вакула в Пацюка»
- Які народні вірування зображено у відеофрагменті?
Здавна в народі існують вірування: щоб місяць сприяв благополуччю родини, йому приносили жертву у вигляді вареників або галушок, що за формою нагадують місяць. Відгомін цих давніх міфологічних уявлень знаходимо в повісті М. Гоголя в зображенні Пацюка.  Крім того, цей персонаж також увібрав риси запорожця. Автор розповідає про те, що Пацюк колись був у Запорозькій Січі, а потім оселився в Диканьці. Як і інші герої. Пацюк наділений чарівними рисами й особливим знанням, тому він підказує Вакулі, що чорт у нього сидить за спиною.
-Яке бажання Оксани виконував Вакула?
-Чи виконав свою обіцянку? Хто допоміг йому принести черевички?
- Якими у творі зображені запорожці? Що ви знаєте про запорожців?
- Що змінило Оксану?
- Як ви думаєте, чому Оксана змінилась?
- Чим закінчується оповідання?
Коментар: Так, оповідання «Ніч перед Різдвом» закінчилося добре. Коваль Вакула дістав черевички, які носила цариця.

Оксана ж «майже всю ніч картала себе вголос», - зазначає М. В. Гоголь. Це була не проста ніч. А різдвяна, коли очищається душа. І саме тому Оксана зрозуміла, що кохає Вакулу.
 Побачивши його вранці живим, сказала: «Мені не треба черевиків! Я і без черевиків…»- далі не договорила – зашарілася. Відкинувши гордість, вона стала добрішою.
Добро врешті-решт перемогло добро. Таке диво сталося в різдвяну ніч, коли здійснюються всі бажання. Чи не елемент це фантастики.

В яких творах добро перемагає завжди зло? (В казках)

Слайд 26 Колядка

В Україні в ніч проти Різдва під вікнами співають, що звуться колядками. Тому хто колядує, завжди господар кине в торбу ковбасу чи хліб, гроші чи цукерки, хто чим багатий.
 Ви мали випереджувальне завдання : підготувати і вивчити різдвяні пісні, знайти твори на різдвяну тематику.
        1.Од небесного Едема
          Світла зірка Віфлієма
                                   
          Путь небесний провела,
          Путь, де люди без поміхи
          Взнали щастя самовтіхи
          Без розпусти і без зла.
          Взнали щастя не в розкошах,
          Не в хоромах і не в грошах,
          А в душевній чистоті.
          І в любові, і в єднанні,
         В віковічному братанні,
         В братній щирості святій.)
2.Із Різдвом Христовим
Я щиро вітаю!
Щастя і здоров'я
Вам усім бажаю!
нехай віра в серці
Кожного засяє,
Матір Божа з неба
Усіх привітає!
Колядка у виконанні учениці на англійській мові.

Слайд 27
-А зараз зустрічайте інших героїв.
 Інсценізація уривка з оповідання П. Мирного «Морозенко»
(Катря порається по господарству)
Катря: Ой, господі! Сьогодні послідню мисочку борошенця витрусила, щоб спекти таку-сяку перепечайку, посліднє полінце спалила, щоб спекти її, послідній бурячок у борщ покришила, послідню пучку солі в його вкинула. Очистилася! Зовсім очистилася… Пилипку! Синочку мій! Що ми будемо завтра їсти?
Пилипко: Цить, мамо, цить! Завтра, мамочко, Новий рік… Я завтра піду до хрещеного батька посипати… Дасть мені батько сороківку грошей, а дядина велику паляницю, ще й ковбасу на придачу… От и буде нам що їсти! А на гроші топлива купимо…багато-багато, щоб на всю зиму стало!
Катря: Хіба близький світ до його топатися?  Як через лід, то три, а шляхом – п’ять верст буде. Ще змерзнеш у дорозі!
Пилипко: Я змерзну? Та я літом було на одній нозі до його дострибаю!
Катря: То літом, сину, а се зимою. Шляху немає, сніги глибокі, загрузнеш де-небудь та й не вилізеш. Не ходи, мій голубе! Хай як потепліє, тоді підеш… Ти ж у мене слухняний, послухайся мене: не ходи!
Пилипко: Ну, добре, не піду вже, тільки не вбивайся так, мамо!
Бесіда:
-Назвіть автора твору, герої якого є нашими гостями?( Це герої оповідання українського письменника  П. Мирного «Морозенко»). А хто ще прочитав це оповідання?
-Заради кого, незважаючи на лютий мороз, Пилипко хотів іти до хрещеного батька? (Хлопчик Пилипко бачив, як страждає мати, бо жили вони дуже бідно).
  -Яким він був сином? (Він був чуйним, лагідним, добрим сином. І саме тому хлопчик хотів зробити матері приємне, допомогти їй.)
-Чи все у вчинках хлопчика вам подобається? (Звичайно, діти повинні слухатися батьків, бо непослух може призвести до тяжких наслідків. Саме таке сталося  з Пилипком.).
-Як ви вважаєте, чого не врахував Пилипко, збираючись до хрещеного? (Він не врахував застережень матері про те , що тепер зима, заметіль, морзи,  і можна легко збитися зі шляху).
-Чи схожий цей твір на казку?( Так, багато фантастики).
Коментар:
Оповідання П. Мирного «Морозенко» закінчилося трагічно: хлопчик замерз у зимовому лісі, а у матері від горя розірвалося серце. Сумний кінець
П. Мирний вибрав для того, щоб привернути увагу читачів до тяжких умов життя селян у ХІХ ст. під час кріпаччини, але, незважаючи на це, оповідання пройняте теплом людських стосунків. Мати і син живуть у злиднях, але син піклується про матір, намагається полегшити її страждання, зробити диво.
Подумайте, чи завжди ми з вами такі уважні й добрі до своїх матерів, як цей маленький хлопчик? Тож і ви на Різдво, Новий рік , кожного дня намагайтеся бути добрими і милосердними до своїх батьків, не засмучуйте їх своєю поведінкою, поганими вчинками. Пам’ятайте Заповідь Божу про те, що хто піклується про своїх батьків, тому Бог дарує довге життя. Спробуйте творити диво милосердя у своїй сім’ї


Слайд 28
Ось ми і опрацювали сьогодні твори різних письменників, а хто скаже, що їх об’єднує?
Хто з героїв запам’ятався найбільше?

 «Пошук причин»
Назвіть хоча б 3 причини чому герої Скрудж та Оксана, Чуб змінюються?

Різдво , родина, добро перемагає зло

-Які елементи фольклору використовують автори цих творів?(Фантастику: подорож Вакули на чортові до Петербурга,чорт украв місяць, подорож Скруджа з Духами Часу, зустріч Пилипка з Морозенком, Віхолою, сніжинками).
Фантастика допомагає виявити суть героїв, їх прагнення, думки. Тримає у напрузі увагу читача, створює атмосферу дива. Отже твори письменників різних країн світу  допомагають утвердити добро, без якого не можливі були б такі перетворення героїв, вчать нас бути добрими, милосердними,щедрими. (

Чого навчають нас ці твори?
Продовж речення: Різдво робить людину… кращою,добрішою, милосерднішою..
Слайд 29
Робота з епіграфом.

У.Оцінювання досягнень учнів.
 Чіпляють сніжинки на ялинку і загадують бажання.
Різдвяна сніжинка - не просто оцінка.
Це щастя бажання, досягнень в навчанні!
Сміливих думок, дарунків мішок,
Щоб справдились мрії, найкращі надії.
У кожній оселі ялинка багата
Осяяла б тихе родинне свято.

Слайд 30
УІ.Домашнє завдання: диференційоване група «українці»- вивчити колядку, група «англічан»- написати твір-мініатюру  «Моя мрія у різдвяну ніч».
Кожна різдвяна і новорічна ніч закінчується відчуттям дива. Сьогодні ми з вами напередодні різдвяних свят добре знаємо, що Різдво буває один раз на рік. Тож нехай наш урок стане приємною згадкою про дивовижне свято, нагадуванням про те, що треба завжди жити «у душевній чистоті, любові», милосерді , співчутті.





Немає коментарів:

Дописати коментар